Uprawa roślin

Uprawa roślin

Odchody wytwarzane przez mącznika młynarka przeznaczany jest jako nawóz do roślin.
Ze względu na swoje właściwości mają wpływ na stworzenie udanej oraz efektywnej uprawy roślin.. Nawóz taki będzie korzystnie oddziaływał na zawartość glebowej substancji organicznej.

Kondycja roślin zależy od składników odżywczych zawartych w podłożu. Aby gatunki prawidłowo rosły, kwitły i owocowały, potrzebują składników mineralnych, takich jak azot, fosfor i potas. Są to 3 najważniejsze makroelementy (zużywane przez rośliny w dużych ilościach). Istotną rolę pełnią również mikroelementy (zużywane w małych ilościach, ale równie niezbędne). Brak któregoś ze składników może objawiać się m. in. zaburzeniem wzrostu, zabarwieniem liści, słabym kwitnieniem i owocowaniem. Odchody mącznika młynarka bogate są we wszystkie te składniki dzięki czemu rewelacyjnie sprawdzą się do uprawy roślin.

Nawożenie spełni funkcję niwelującą niekorzystne oddziaływanie, nie tylko niedoboru ale i nadmiaru czynników wzrostu, a także złagodzi ujemny wpływ niezrównoważonego nawożenia mineralnego oraz zakwaszenia, co jest niezwykle istotne dla hodowców.
Przewagą odchodów mącznika młynarka, jako nawozu, jest kwestia dużych ilości wartości odżywczych oraz postać bezwonnego proszku. W rezultacie stosowanie tego rodzaju nawozu jest wygodne i bezpieczne.

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać szczegółową ofertęBiuro Gdynia

TENEBRIA SP. Z O.O.

ul. Dworcowa 36 14-260 Lubawa NIP: 7441824076 E-mail: office@txlxcbjznp.cfolks.pl

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać szczegółową ofertę

Formularz kontaktowy&#x;